2020-12-11

Auginkime klasėje savo knygų medį

Knygos gyvena mumyse, atneša mums gyvenimą, taip kaip ir tikros draugystės. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios – jaunos ir energingos, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios priverčiančios jas juoktis. Knygos yra tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą su jų džiaugsmais ir sielvartais. (M.R. McKeegan)

„Augu skaitydamas“ yra projektas, skirtas visiems vaikams, kurie mėgsta skaityti ir klausytis skaitomo teksto. Taip pat tiems, kuriems kol kas knyga nėra pats geriausias draugas. Projekto tikslas – formuoti požiūrį į skaitymą kaip patrauklų ir įdomų užsiėmimą bei ugdyti meilę knygai kaip asmeninio tobulėjimo šaltinį.

Akcijos simbolis - Knygų medis. Medžio lapo formos lapelyje aprašoma perskaityta knyga, nurodoma autoriaus pavardė bei knygos pavadinimas. Toks informacinis lapelis klijuojamas ant simbolinio medžio. Kuo daugiau knygų perskaitė mokiniai, tuo didesnis ,,užaugo” klasės medis.

Projektą vykdėme bendradarbiaudami su Gudienos bibliotekininke Danguole Repčinskiene. 2020 m. mokiniai skaitė knygutes, dalijosi istorijomis su draugais, mokytojais bei tėveliais, fiksavo perskaitytų knygų puslapius. Kadangi karantino metu į mokyklą nėjome, ,,Knygų medis“ augo Gudienos bibliotekoje. Lapkritį medis grįžo į antrokų klasę ir augs iki ketvirtos klasės.

Vasarą mokiniai dar spėjo sudalyvauti skaitymo iššūkyje ,,Vasara su knyga“. Kiekvienas iššūkį įveikęs dalyvis dovanų gavo diplomą ir knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis, iš kurių galės išauginti vaistinių melisų, čiobrelių ar ramunėlių derlių.

Mokytoja Vilija