2022-06-23

     Akimirkos iš birželio 10-17 dienomis mokykloje-darželyje ,,Rugelis" vykusios vaikų vasaros stovyklos ,,Gero vėjo".
     Mokytoja Elena
   
     P. S. Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook puslapyje.
 

2022-06-21

     Štai ir baigėsi rajoninis vaikų tapybos darbų konkursas „Mano spalvoti sapnai“. Kaišiadorių meno mokyklos diplomais už puikų temos išpildymą ir atlikimą apdovanotos 3 klasės mokinės Molly Jaromin ir Gabija Sabonaitytė. Sveikiname.

     Mokytoja Vilija


   

  

2022-06-13

PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĖ

 

   P. S. Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook puslapyje.

 

2022-06-17

Šį pavasarį ,,Meškučių“, ,,Nykštukų“ ir priešmokyklinio ugdymo grupėse vyko projektinė veikla ,,Mažo vaikelio didelės emocijos“, kurią vedė logopedė Rasa. Šių veiklų metu vaikai, žiūrėdami mokomuosius filmukus, susipažino su emocijomis, mokėsi jas atpažinti iš veido išraiškos, kūno siunčiamų signalų. Taip pat aptarė situacijas, kurios sukelia įvairias emocijas, susipažino su keliais nusiraminimo būdais, atliko užduotėles, piešė savo tos dienos emocijos veiduką.


P. S. Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook puslapyje.

 

2022-06-10

SAUGI VASARA
   Vasara – pats smagiausias metų laikas, viliojantis poilsiu, pramogomis ir žaidimais. Vaikai jau pradeda jausti vasaros atostogų rimtą, džiaugiasi pirmosiomis šiltomis vasaros dienomis ir jau laukia, kada galės poilsiauti ir džiaugtis vasaros malonumais. Tačiau net ir vasarą reikėtų nepamiršti saugaus elgesio taisyklių, kad išvengtume nelaimingų atsitikimų ir pavojų, galinčių tykoti tiek gatvėje, tiek prie vandens telkinių ar būnant kieme.
   Prieš vasarai prasidedant visuomenės sveikatos specialistas Karolis Klovas darželyje vedė pamokėles tema – „Saugi vasara“. Su vaikais bendravome apie vasaros pavojus bei kaip jų išengti. Vaikams primintos saugaus elgesio taisyklės, vaikai sužinojo apie „gerą“ ir „blogą“ saulytę, saulės poveikį sveikatai, įtvirtino saugaus elgesio prie vandens taisykles ir kt. Per karščius galima nudegti, patirti šilumos, saulės smūgį ar hipoksiją (deguonies badas). Apžvelkime kiekvieną riziką plačiau.
• Odos nudegimai
Odos nudegimai saulėje kyla dėl didelio ultravioletinių spindulių (UV) poveikio – odos pažeidimo laipsnis ir saulės nudegimo simptomai tiesiogiai priklauso nuo laiko, praleisto po UV spinduliais ir gauto jų kiekio. Pirmieji simptomai būna skausmas ir odos paraudimas. Esant stipresniems nudegimams iškyla pūslės, atsiranda vandeningų žaizdų.
Jei norite apsisaugoti nuo nudegimų saulėje, venkite degintis tuo metu, kai saulė yra aktyviausia (nuo 11 iki 17 valandos). Efektyviai nuo saulės spindulių saugo šviesūs, natūralaus audinio, orui pralaidūs drabužiai. 30 min. prieš išeinant į atvirą saulę naudokite apsauginius kremus su kuo didesniu apsaugos faktoriaus skaičiumi (30 SPF ir daugiau).
• Šilumos smūgis
Dėl per didelio karščio sutrinka organizmo temperatūros reguliavimo sistema, žmogus nepakankamai prakaituoja, jo kūno temperatūra tampa pavojingai aukšta, žmogų ištinka šilumos smūgis. Vienas iš pagrindinių šilumos smūgio simptomų – sausa, įkaitusi arba dėmėta (dėl sutrikusio prakaitavimo) oda. Prilietus žmogaus kūną, jis yra akivaizdžiai karštas, asmuo sunkiai orientuojasi aplinkoje, gali kliedėti ir visiškai arba iš dalies prarasti sąmonę.
Siekiant apsisaugoti nuo šilumos smūgio, stenkitės būti patalpose, kur yra ventiliatoriai ar oro kondicionieriai. Neturint tokių sąlygų namuose, planuokite laiką kitose vėsiose patalpose. Dažniau gerkite skysčius – po truputį, visą dieną, nelaukiant, kol pradės kamuoti troškulys. Venkite alkoholinių gėrimų, skysčių su kofeinu, gėrimų su cukrumi ar saldikliais – jie skatina didesnį skysčių išsiskyrimą. Poilsiui gamtoje pasirinkite vietą pavėsyje, venkite saulėkaitos, tiesioginių saulės spindulių, ribokite buvimo atviroje saulėje laiką, būkite po skėčiais. Ypač pavojinga užmigti saulės atokaitoje. Ribokite fizinį aktyvumą, ypač vidurdienį – nuo 11 iki 17 valandos. Sodo, daržo bei kitus ūkio darbus suplanuokite atlikti anksti ryte arba vakare. Dirbantieji karštyje būtinai pasidarykite pertraukas vėsioje vietoje.
• Saulės smūgis
Saulės smūgis – galvos smegenų pažeidimas dėl lokalinio perkaitimo ilgą laiką tiesiogiai veikiant saulės spinduliams nepridengtą (neapsaugotą) galvą ar sprandą, kai įkaista smegenų dangalų kraujagyslės ir pakyla galvos smegenų temperatūra. Pagrindiniai simptomai: galvos skausmas ir svaigimas, spengimas ausyje, mirgėjimas akyse. Žmogų „išpila“ šaltas prakaitas, pradeda pykinti, padažnėja kvėpavimas ir širdies pulsas. Žmogus gali netekti sąmonės, apalpti.
Siekiant apsisaugoti nuo saulės smūgio, svarbiausia dėvėti galvos apdangalus, kepures. Taip pat dažniau gerti skysčių – po truputį, visą dieną, nelaukiant, kol pradės kamuoti troškulys. Venkite alkoholinių gėrimų, skysčių su kofeinu, gėrimų su cukrumi ar saldikliais – jie skatina didesnį skysčių išsiskyrimą. Poilsiui gamtoje pasirinkite vietą pavėsyje, venkite saulėkaitos, tiesioginių saulės spindulių, ribokite buvimo atviroje saulėje laiką, būkite po skėčiais. Ypač pavojinga užmigti saulės atokaitoje. Ribokite fizinį aktyvumą, ypač vidurdienį – nuo 11 iki 17 valandos. Sodo, daržo bei kitus ūkio darbus suplanuokite atlikti anksti ryte arba vakare. Dirbantieji karštyje būtinai pasidarykite pertraukas vėsioje vietoje.
• Hipoksija (deguonies badas)
Per karščius ore labai sumažėja deguonies – ši būklė pavojinga visiems. Hipoksijos požymiai: darosi vis sunkiau kvėpuoti, ima skaudėti galvą. Pagrindinis būdas išvengti hipoksijos – riboti fizinį aktyvumą. Tai ypač aktualu vidurdienį – nuo 11 iki 17 valandos.