2022-05-31

     Gegužės 31 d. Stasiūnų skyr. 3 ir 4 klasių mokiniai aplankė asmeninį egzotinių kraštų medžioklės trofėjų muziejų Žiežmariuose. Tiesiog užbūrė šeimininko pasakojimas ir sužavėjo vaizdas, kurį išvydome. Apibūdinti neįmanoma, suskaičiuoti sunku - reikia pamatyti. Be galo malonūs šeimininkai.
     Mokytojos Nijolė ir Irena
   
 

2022-03-28

PASAULINĖ VANDENS DIENA

         Kasmet kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų! Vanduo yra būtinas gyvybei. Žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens gali mirti per keletą dienų. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60-70 procentų. Netekęs apie 12-20 procentų vandens, organizmas žūsta apsinuodijęs savo paties apykaitos produktais. Gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Organizmui senstant, vandens audiniuose mažėja – tai susiję su lėtėjančia medžiagų apykaita. Jokia kita medžiaga neatlieka tiek daug įvairiausių žmogaus organizmo funkcijų kaip vanduo. Vandens trūkumas pasireiškia labai greitai, simptomai atsiranda trūkstant vos 1 procento vandens. Dehidracijai tęsiantis, gresia pavojus širdies – kraujagyslių, kvėpavimo ir termoreguliacinės sistemos veiklai.

Ar žinote, kad:

  • Žmogui kasdien reikia išgerti 2–3 litrus vandens.
  • Žmogaus organizmui kasdien reikia 10 litrų. (Jį pasigamina pats, endogeniniu būdu: su seilėmis – 1,5 litro, 1,5 litro pagamina skrandžio sultys, 0,7 litro – kasa, 3 litrus – žarnynas, 0,5 – tulžis).
  • Suaugusio žmogaus organizme yra apie 68 proc. vandens, iš jo kraujyje 90 proc., raumenyse – 77 proc., o smegenyse – 85 proc.
  • Nevalgęs žmogus gali išgyventi iki 40 parų, o be vandens iki aštuonių parų.
  • Be vandens žemėje nebūtų augmenijos, todėl nebūtų deguonies ir gyvybės.
  • Vanduo geriausias pasaulyje tirpiklis. Jis tirpdo, bet pats nepakinta. Visų medžiagų tirpalai, cirkuliuojantys žmogaus kūne, irgi yra vandens tirpalai.

         Su vaikais diskutavome, kam reikalingas vanduo žmogui, namams, gamtai, sužinojome, kiek vandens yra vaiko, suaugusio ir senyvo amžiaus žmogaus kūne. Taip pat išsiaiškinome, kuo vanduo naudingas organizmui ir kas atsitinka, jei organizmas netenka vandens. Vaikai mokėsi ir dalinosi geromis emocijomis bei plačiomis šypsenomis. O tai yra svarbiausia. ????

          Kaišiadorių VSB specialistas Karolis

   

 

2022-02-21

 

2022-02-21

 

 

2021-12-16

Pasipuošęs Stasiūnų skyrius

  

     P. S. Daugiau nuotraukų rasite Gudienos mokykla-darželis ,,Rugelis" facebook puslapyje.