2020-10-22

Spalio 22d. su trečios klasės moksleiviais vykome apžiūrėti Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedros bei susipažinti su joje esančiais liturginiais rūbais bei indais. Prie katedros mus pasitiko Kaišiadorių parapijos vikaras kun. Mindaugas Grenda, kuris ir vedė mokiniams ekskursiją. Apžiūrėjome katedrą, vaikams buvo parodyta, kur yra altorius, kur sakykla, iš kurios skelbiamas Dievo Žodis, kur klausyklos, kur tabernakulis (šiuos terminus mokėmės su vaikais būrelio "Gyvoji Duona" metu). Taip pat kunigas nusivedė mus į zakristiją, kur sudėti liturginiai indai ir rūbai. Turėjome progą iš arčiau juos pamatyti. Po to keliavome į palaimintojo Teofiliaus koplyčią, čia tyloje trumpai pasimeldėme ir, kunigo palaiminti, keliavome į Sielovados centrą. Pirmiausia išgėrėme arbatos, pasivaišinome. Tuomet turėjome trumpą pamokėlę - pristatymą "Liturginių metų spalvos". Vaizdinių priemonių pagalba vaikams dar kartą buvo pristatyti kunigo rūbai bei spalvos, kurios keičiasi, priklausomai nuo liturginio laikotarpio. Tuomet vaikai turėjo praktinį užsiėmimą, kurio metu gavo užduotį suklijuoti kunigo rūbus pagal liturginių metų laikotarpio spalvas. Mūsų laikas labai greitai prabėgo ir 13.30 val.grįžome į mokyklą.

Mokytoja Rita