2020-03-02

Vasario 5 dieną Kaišiadorių r. Gudienos mokyklos-darželio ,,Rugelis'' pirmokai ir ketvirtokai lankėsi Gudienos bibliotekoje. Visus maloniai pasitiko bibliotekininkė Danguolė Repčinskienė. Ji prieš kelis mėnesius į mokyklą buvo atvežusi knygelių, kurios dalyvauja Vaikų Metų knygos rinkimuose. Pirmokai skaitė dvi jų amžiui tinkančias knygeles. Vytauto V.Landsbergio ,,Pūkis karalius'' , kurioje knygos herojus jaunasis lapiukas Pūkis, išmokęs padėti savo mamytei, jaučiasi tarsi tikrų tikriausias karalius. Pauliaus Norvilos ,,Strykt pastrykt''. Čia šiuolaikiškas kiškis, lankydamasis bibliotekoje, sugalvojo parašyti savąją knygelę. Pirmokai, įkvėpti šios knygelės, patys kūrė savo pirmąsias knygutes. Jas ir pristatė bibliotekoje.

Ketvirtokams skirtos jau sudėtingesnio turinio knygos, kurių ištraukas mokiniai skaitė bibliotekos lankytojams. Bibliotekininkė vaikų žinias patikrino surengdama viktoriną.

Mokiniai internetinėje svetainėje balsavo už jiems labiausiai patikusias knygas ir dalyvavo ,,Metų knygos'' rinkimuose.

Vyr. mokytoja Vilija Demjanovienė