2020-04-29

Stasiūnų mokyklos-darželio „Nykštukas“ istorija

Mokyklos istorija

Pirmoji mokykla buvo įkurta 1939 m. pono Šimašiaus dvare. Tai buvo Kaišiadorių komplektas. Po karo mokykla savo vietą ir vardą keitė. 1645 m ji buvo viršaičio Urmilevičiaus namuose, 1946 m. – J. Garmaus, vėliau pas Vladą Marčiušį.

Nuo 1957 metų mokykla įsikūrė atskirame pastate, gyvenvietės centre ir buvo vadinama Kiemelių pradine mokykla. Šiame pastate (dabar ten įsikūrusi Stasiūnų biblioteka), mokykla buvo iki 1996 m. 1971 m. mokykla pavadinama Stasiūnų pradine mokykla. Klasių komplektas keitėsi nuo vieno iki keturių. Mokytojų kaita nedidelė. Nuo 1939 iki 1971 m. (32 metus) dirbo mokytoja Ona Marčiušienė. Nuo 1961 m. iki 1996 m. dirbo mokytoja ir 35 metus buvo mokyklos vedėja Stasė Bukauskienė.

Darželio istorija

1969 m. birželio 1 dieną Kaišiadorių apylinkėje, mechaninės gamyklos teritorijoje, atskirame pastate, buvo įkurtas Kiemelių vaikų darželis. Jame buvo viena darželio grupė ir jis gyvavo iki 1980 m.

1980 m. kovo mėnesį Kaišiadorių rajono gamybinis susivienijimas atidarė naują žinybinį Stasiūnų vaikų lopšelį-darželį. 1981 m. sausio mėnesį jis tapo Švietimo skyriaus Stasiūnų vaikų lopšeliu-darželiu „Nykštukas“. Įstaigoje buvo dvi darželinės ir dvi lopšelinės grupės, lankė apie 100 vaikų. Vaikų ugdymas – bendros paskirties. Įstaigai vadovavo Raimunda Šulskienė.

Nuo 1987 metų vadovavo Regina Belekevičienė. 1991 m. buvo uždarytos dvi lopšelinės grupės ir įstaiga tapo Stasiūnų vaikų darželiu „Nykštukas“.

Mokyklos-darželio istorija

1996 m. sausio mėnesį Stasiūnų pradinė mokykla ir Stasiūnų vaikų darželis „Nykštukas reorganizuoti į Stasiūnų pradinę mokyklą-darželį „Nykštukas“. Mokykla persikėlė į darželio patalpas. Stasiūnų mokyklai-darželiui „Nykštukas“ iki 2015 m. vadovavo Regina Belekevičienė. Nuo 2016 m. vasario 1 d. mokyklai-darželiui vadovauja Jūratė Filmanavičienė. Nuo 1996 m. sausio 1 d. įstaigoje yra viena darželinė grupė ir keturios pradinio ugdymo klasės. Nuo 1998 m sausio 1 d. mokykla-darželis Kaišiadorių tarybos sprendimu tampa ekonomiškai savarankišku. Nuo 2001-09-01 sujungiamos dvi pradinės klasės 2005 m. atidaryta priešmokyklinio ugdymo grupė ir papildomo ugdymo grupė.

2019 m. rugsėjo 1 d. Stasiūnų mokykla-darželis „Nykštukas“ reorganizuota prijungimo būdu ir prijungta prie Kaišiadorių r. Gudienos mokyklos-darželio „Rugelis“. Dabar Mokykla vadinasi – Kaišiadorių r. Gudienos mokyklos-darželio „Rugelis“ Stasiūnų skyrius. Mokykloje yra dvi ikimokyklinio ugdymo grupės, kuriose ugdosi vaikai nuo 1,5 metų iki 5 metų. Grupės turi savo pavadinimus: „Bitučių“ grupė ir „Nykštukų“ grupė. Mokiniai mokosi trijose klasėse. Mokiniai dalyvauja respublikos, rajoniniuose renginiuose, organizuojamos įvairios šventės.

Šiandieną mokykloje-darželyje vaiko praleistas laikas yra turiningas, džiugus, kūrybingas ir saugus. Siekiama, kad vaikas gautų visapusišką ugdymą ir augtų laisvu, pasitikinčiu, kūrybingu žmogumi, orientuojamasi į jų poreikių tenkinimą, kompetencijų plėtotę, skatinama ir vertinama vaikų saviraiška, kūrybiškumas. Kiekvienais metais aktyviai dalyvaujama respublikos, rajono renginiuose. Organizuojami įvairūs renginiai, šventės, dalijamasi gerąja darbo patirtimi. Puoselėjamos mokyklos bendruomenės vertybės: pareiga ir asmeninis tobulėjimas, savarankiškumas ir atsakomybė, sveikata ir ekologija, pagarba ir bendradarbiavimas, pilietiškumas ir tautinis savitumas.

Išaugo didžiulis būrys mūsų ugdytų vaikų, o su jais kartu augome mes, kaip kūrybinga, atsakinga, savita ugdymo įstaiga, užaugo medžiai, tapome brandūs ir patys. Mename ir branginame visus čia dirbusius darbuotojus, visus mokyklą-darželį lankiusius vaikus. Šiandien buvę auklėtiniai patiki mums savo vaikus.