2021-10-06

Spalio 6 dienos rytas išaušo kaip nebūdinga rudeniui, saulėtas ir nuostabiai gražus. Ši diena mūsų mokiniams buvo labai laukiama, nes ji kitokia – Netradicinė diena. Turbūt visi, ir suaugę pasakys, kad keliauti yra puiku, nes patiriame daug teigiamų emocijų, daug sužinome ir pamatome. 1-4 klasių mokiniai vyko į ekskursiją į Vilnių. Vykome su tikslu, ogi susipažinti su Vilniaus Televizijos Bokštu artimiau, kur lydimi gido, susipažinome su nematytomis bokšto erdvėmis, sužinojome pastato istoriją. Apsilankėme žymiausiose Vilniaus vietose, pamatėme jas realiai ir sužinojome išsamesnę informaciją apie šiuos turistų lankomus objektus. Taip formuojasi mokinių socialinė kompetencija, skatinanti ugdytis draugiškumą bei bendravimą ir bendradarbiavimą tarpusavyje, naudojant įvairias kūrybines, individualias ir grupines užduotis, žaidimus, vaidinimus bei suteikiama mokiniams naudinga informacija kitoje aplinkoje. Norint , kad vaikai būtų neabejingi Lietuvai, augtų šalies patriotais, atsakingais už ją, visų pirmą, turime išmokyti ją pažinti ir mylėti, tuomet jie tokiais ir bus. Taip pat patirs džiaugsmą mokantis ir mokant kitus drauge, vieni iš kitų, kitoje aplinkoje, kitaip, nei teorinėje pamokoje, o praktinėje veikloje, suaktyvinsime motyvaciją mokytis ir pažinti, bendrų mokyklos ekskursijų metu formuosis vaikų socialinė kompetenciją, skatinanti ugdytis draugiškumą bei bendravimą ir bendradarbiavimą tarpusavyje, jausti dėkingumą rėmėjams, mokytojams, tėvams. Informacija išlieka ilgiau ir būna išsamesnė, tikslesnė, efektyvesnė, kada pamato vaikas pats ir tai patiria gyvai.

Sužinojome, kad Vilniaus TV bokštas yra aukščiausias statinys Lietuvoje ir teisėtai užima garbingą vietą tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų. Mūsų TV bokšto aukštis – 326,4 m. Pagal aukštį jis yra 8-as Europoje ir 26-as pasaulyje. Vilniaus TV bokštas aukštesnis už įžymųjį prancūzų Eifelį? Vilniaus TV bokšto aukštis – 326,5 m, o Eifelio – 300 m. Vilniaus TV bokšto taurė ir kamieno langai atvaizduoja Gedimino pilies architektūrinius motyvus. Vilniaus TV bokšto svoris siekia apie 25 tūkst. tonų. Daug įdomių faktų apie TV bokštą išgirdome audio pasakojime ekskursijos metu.

Bernardinų sodas, anksčiau vilniečių vadintas Sereikiškių parku, įsikūręs pačiame Vilniaus centre tarp Gedimino pilies bokšto, Vilnelės ir Bernardinų vienuolyno. Ypatinga parko erdvė – botanikos ekspozicija, skirta įamžinti XVIII a. čia buvusį vieną didžiausių sodų Rytų Europoje – Vilniaus universiteto botanikos sodą. Šalia įėjimo į parką nuo Šv. Brunono gatvės pusės auga seniausias Vilniaus ąžuolas, kurio amžius siekia net 400 metų. Ten vaikai smagiai leido laiką visi drauge žaisdami.

Katedros aikštė - geriausiai žinoma sostinės aikštė, esanti Vilniaus centre, šalia katedros. Katedros aikštė – tai istorinis miesto centras. Čia, Neries ir Vilnios upių santakoje, prekybinių kelių sankryžoje pradėjo formuotis Vilniaus miestas. Katedros aikštę puošia pati svarbiausia Lietuvos bažnyčia – Vilniaus arkikatedra bazilika, kurios ištakos siekia net 1251m., manoma, kad tuo metu karalius Mindaugas, priėmęs krikštą ir įkūrė pirmąją katedrą. Aukštutinė pilis ( dabar išlikęs tik Gedimino bokštas)- Vilniaus ir visos Lietuvos simbolis, pirmą kartą paminėtas 1323 m. Gedimino laiškuose. Nuo 1988 m. jame plevėsuoja Lietuvos trispalvė.

Kaip buvo gera važiuoti dideliu, patogiu autobusu. Mes be galo dėkingi už šią dovaną, Gerb. verslininkui Algimantui Radvilai. Būtent jo dėka įvyko suplanuota vaikučiams ekskursija. Nes į Vilnių tikrai pėsčiomis nenueisime, o autobuso nuomos kainos kandžiojasiJ. Tad be galo smagu, kada atsiranda žmonių su didele ir gera širdimi. Kaip rašė didžiausias visų laikų menininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis „Reikia turėti šviesos su savimi, iš savęs, kad šviestum tamsybėse visiems ant kelio stovintiems, kad jie išvydę patys rastų šviesos savyje ir eitų savo keliu, kad nestovėtų tamsybėse“. Jūsų finansinės pagalbos dėka, Kaišiadorių r. Gudienos mokyklos-darželio „Rugelis“ mokiniai turėjo didesnę galimybę augti ir pamatyti žmogų, gebantį padėti kitiems, juos įkvėpti pokyčiams ir kokybiškam gyvenimui. Ačiū Jums už paramą, geranoriškumą ir pagalbą. Jūsų paramos dėka, kartu ir mes prisidėjome prie vaikų sąmoningumo ir edukacijos plėtros. Tegul Jūsų gerumas ir ateityje padeda moksleiviams siekiant žinių, socialinių įgūdžių, emocinio intelekto kitoje aplinkoje.

Vyr. mokytoja Elena Bagdonienė

P. S. Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook paskyroje.