2019-12-18

Ekskursija į Kauną, prie Kauno rotušės eglutės ir į Kauno lėlių teatro spektaklį ,,Išmintingas Besmegenis‘‘

Patirti Kalėdų džiaugsmą, stebėti spektaklį ir susitikti su Kalėdų seneliu ir jo nykštukais.

Renginio uždaviniai:

ugdomieji; susipažinti su kitų šalių autoriais, vaidybos menu teatre;

pažintiniai; supažindinami su Kauno lėlių teatro aktoriais ir pasaka apie Kalėdas;

sveikatinimo; gebėti leisti laisvalaikį turiningai.

Renginio turinys:

Miesto širdis senamiestyje - Kauno Rotušės aikštė. Tai yra seniausia ir pagrindinė miesto aikštė visais laikais. Šiuo metu Rotušės aikštėje vyksta įvairūs proginiai renginiai Kalėdų belaukiant. Smagu aplankyti vaikams ir pasigrožėti kalėdine miesto eglute.

Premjera, spektaklis Didžiojoje salėje ir susitikimas su Kalėdų Seneliu, ,,Išmintingas Besmegenis‘‘ pagal Raymondo Briggso iliustracijų knygelę „Sniego Senis“ (apie neįtikėtinus berniuko ir Sniego Senio nuotykius stebuklų kupiną Kalėdų naktį), nuo 3 m. Režisierius Andrius Žiurauskas. Dailininkas Artūras Šimonis. Vaidina: Jolita Ross, Vigita Rudytė, Rokas Lažaunykas, Laima Strazdauskienė, Darius Krapikas, Andrius Žiurauskas, Mindaugas Černiauskas, Remigijus Endriukaitis, Ramūnas Mockus, Arūnas Vežbavičius.

Per Kalėdas nutinka patys netikėčiausi dalykai. Netikite? Tuomet jums būtinai reikia išgirsti istoriją apie nepaprastus aštuonmečio Sauliaus ir Sniego Senio nuotykius šventinę žiemos naktį! Vidurnaktį kieme netikėtai atgijusį Besmegenį Saulius pakviečia pasisvečiuoti į savo namus, kur  saldžiai miega mama su tėčiu ir  baltapūkis katinas Murklys.  Naujajam berniuko bičiuliui net įprasčiausi daiktai - šaldytuvas, eglutės žaisliukai, mamos lūpdažis, tėčio skrybėlė, muzikinė dėžutė - kelia nuostabą. Ir viską reikia apžiūrėti ir išbandyti! Po smagaus siautulio namuose, Saulius su Besmegeniu vėžinasi tėčio motociklu, net gi nepabūgsta pakilti į dangų ir aplankyti gūdžiame miške įsikūrusių viso pasaulio Sniego Senių ir Kalėdų Senelių.  Brėkštant bičiuliams tenka grįžti namo ir atsisveikinti, o nubudęs Saulius kieme randa tik sniego kauburėlį su angliukais ir skrybėle... Berniuko liūdesį išsklaido  netikėtai scenoje pasirodęs Kalėdų Senelis, su šilta dovana ir linkėjimais nuo  Besmegenio, neleidžiančiais suabejoti, kad  bičiulystė su naujuoju draugu buvo ne šventinės nakties sapnas, o pats tikriausias stebuklas! Kiekvienais metais lėlių teatras pristato specialų kalėdinį spektaklį. Beveik per 60 teatro gyvavimo metų buvo pristatyta skirtingų didžiosioms metų šventėms paminėti skirtų spektaklių, džiuginančių mažąjį žiūrovą šventiniu laikotarpiu. Mes visi laukiame Kalėdų, bet laukiame tik dėl to malonumo kartu susiburti pas senelius ar tėvus, kartu pavalgyti Kūčių vakarienę, kartu susirinkti Kalėdų rytą, gauti dovanų, bet labai retas kuris susimąsto, kodėl taip yra, ką mes čia darome ir kodėl mes tai švenčiame." Anot režisieriaus, esama žmonių, kurie vaikšto į bažnyčią, meldžiasi ir tai esą labai gražu, bet net ir šios tradicijos, jo teigimu, dažnai būna paviršutiniškos. "Retas žmogus Lietuvoje, o ir visame pasaulyje, tiesiog prisimena, kas tai yra Kalėdos. Kad tai, visų pirma, yra saulės atgimimo šventė. Ir kad šią šventę šventė egiptiečiai, graikai, vėliau ją perėmė ir žydai, krikščionys, mes švenčiame tą pačią tradiciją – saulės sugrįžimo šventę. Vaikai sieks puoselėti mūsų protėvių tradicijas.

Vyr. mokytoja Elena Bagdonienė