2019-12-18

Anglų kalbos projektas ,,Laiškas Kalėdų Seneliui‘‘ į Laplandiją.

Tikslas:

Skatinti bendrauti ir rašyti laišką užsienio (anglų) kalba, t .y. norėti mokytis rašyti, bendrauti raštu su užsienyje gyvenančiu Kalėdų Seneliu Šalčiu.

Uždaviniai:

• Norėti skaityti gautą laišką savarankiškai, pratintis naudotis žodynu, patirti džiaugsmą.
  • Norėti draugauti su kitų šalių žmonėmis.
  • Stengtis pažinti jų tradicijas, palyginti savo ir kitos šalies kultūrą ir skleisti savąją.

Suomiai jau seniai aptiko aukso gyslą ir sukūrė tikrą Kalėdų Senelio verslą. Į jį investuoti dideli pinigai, kurie duoda dešimteriopą pelną ir garsina Suomiją pasaulyje. Nuošalus Rovaniemis turi puikų tarptautinį oro uostą, į kurį per patį karštymetį vienas po kito leidžiasi lėktuvai, tiesioginiais reisais atskraidinantys vaikus iš Italijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos ir kitų Europos šalių. Rezidencijoje labai svarbus Kalėdų Senio paštas, į kurį be perstojo plaukia šūsnys laiškų iš viso pasaulio. Čia besidarbuojantys nykštukai juos rūšiuoja, skaičiuoja, rašo atsakymus, tiesa, ne visiems. Atrašoma maždaug į kas penktą laišką. Tikėtis gauti Kalėdų Senio atsakymą gali tie vaikai, kurių laiškai kažkuo išsiskiria, gražiai apipavidalinti. Rašmenys nesvarbūs, ar jie būtų arabiški, japonų, kinų hieroglifai, Kalėdų Senis moka visas pasaulio kalbas ir lygiai taip pat myli visus pasaulio vaikus. Nemažai savo atžalas lydinčių suaugusiųjų taip įsijaučia į šį puikiai surengtą žaidimą, kad bent kelioms dienoms sugrįžta į nerūpestingos vaikystės laikus.

Vyr mokytoja Elena Bagdonienė