2018-11-05

Fizinis aktyvumas - tai sveiko ir laimingo gyvenimo pagrindas, todėl nuolat judėti turi tiek vaikai, tiek suaugusieji. Fizinis aktyvumas gerina mąstymą, todėl sportuojantys vaikai geriau mokosi. Tačiau 2018 m. Eurobarometro duomenimis, Lietuvos gyventojų fizinis aktyvumas mažėja, žmonės yra įpratę sėdėti ir tampa nejudrūs, o tai kenkia kiekvieno fizinei ir psichinei sveikatai. Kūno kultūros pamokos pradinėse klasėse vaikams teikia daug džiaugsmo, jie yra aktyvūs ir judrūs, tačiau jų gebėjimai, sudėjimas ir polinkis sportui yra skirtingi.

Olimpinė savaitė - tai projektas Lietuvos pradinukams ir jų pedagogams. Jį inicijavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Projekto tikslas: bendradarbiaujant su pedagogais, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, kaip įtraukią, linksmą ir naudingą veiklą. Spalio 22 - 26 dienomis su 4 klasės mokiniais prisijungėme prie Olimpinės savaitės ir įgyvendinome fizinio aktyvumo ir sporto veiklas, sužinojome daugiau apie fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną ir vykdėme įdomias bei linksmas veiklas kartu su mokiniais.

Klasei atsiųstas Lietuvos olimpinės rinktinės talismano Ąžuolo ir jo draugų plakatas. Visą savaitę kartu su vaikais padėjome auginti supeherojams galias: skaičiuoti nueitus žingsnius, išgerto vandens puodelius, šypsenas, skatinkite vaikus pastebėti pasakytus „ačiū“, ištiestas pagalbos rankas, ryto pasisveikinimus. O savaitės pabaigoje suklijavome klasės pasiekimų lipdukus į plakatą .

Video medžiaga apie fizinį aktyvumą, Kiokušin karatė fizinio aktyvumo pratimai, vaizdo medžiaga su muzika, kurią naudojome pamokų ir judriųjų pertraukų metu. Pradinukų šokiu-mankšta pradėjo pamokas kiekvieną rytą.

Vyr mokytoja Vilija Demjanovienė