2018-11-15

Kaišiadorių r. Gudienos mokyklos-darželio ,,Rugelis''  4 klasės mokiniai Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje dalyvavo edukacinėje programoje 4 klasių moksleiviams, besidomintiems viduramžių Lietuvos istorija.

Nuožmūs ir karingi Kryžiuočių bei Kalavijuočių ordinai ilgai nedavė ramybės Baltų gentims, o vėliau ir Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Įnirtingai kaudamiesi lietuviai ir žemaičiai nugalėjo atėjūnus Saulės ir Durbės kautynėse, tačiau Kryžiuočių ordinas nebekėlė Lietuvai egzistencinės grėsmės tik po 1410 m. triuškinančios lietuvių ir lenkų pergalės Žalgirio mūšyje. Maga sužinoti daugiau apie šiuos svarbius viduramžių mūšius? Įdomu, kokie ginklai, kovos būdai ir manevrai buvo naudojami lietuvių? Mokiniai pajuto tikrą kovos dvasią viduramžių mūšio inscenizacijoje, akis į akį susitiko su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikščiu Vytautu Didžiuoju ir ordino magistru Ulrichu fon Jungingenu, išbandė skirtingus ginklus ir kovos būdus.

Vyr. mokytoja Vilija Demjanovienė