2017-03-21

Visi naudojamės keliais. O  apie kelius galima sužinoti apsilankius Kelių muziejuje. ,,Keliautojų klubas“ apsilankė Vievyje esančiame Kelių muziejuje.

Muziejuje kaupiami eksponatai, atspindintys Lietuvos kelių istoriją nuo XIX a. iki mūsų dienų: kelių tiesimo ir tvarkymo įrankiai, kelio dangos pavyzdžiai, kelio ženklai, kelių žemėlapiai, sankryžų maketai, mašinos, vežimai, naudoti kelių tiesimui ir priežiūrai, nuotraukos, knygos, žurnalai bei kiti leidiniai.

Vievyje yra įsikūręs Lietuvos geologijos tarnybos Žemės gelmių informacijos centras. Apsilankėme ir jame. Muziejaus rinkinį sudaro mechanizuotoje saugykloje saugomas nuo 1953 m. išgręžtų iki daugiau nei 2 km gylio 1136 gręžinių kernas. Kernas – cilindrinis uolienos stulpelis, gaunamas gręžiant koloniniu gręžimu. Jis yra tos vietos geologinis metraštis bei pagrindinis geologinės informacijos šaltinis. Taip pat saugomi Lietuvos geologų archyvai ir tyrinių kolekcijos.  Yra lauko riedulių, poliruotų riedulių, Lietuvos naudingų iškasenų ir kt. ekspozicijos, retų mineralų kolekcija.

Užlipome ant Mijaugonių piliakalnio. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečio pabaiga -II tūkstantmečio pradžia. Aukštis 6-10 metrų.

Vyr. mokytoja Valda Bernikienė