2015-02-17

Netradicinė diena-Užgavėnės

Pasipuošę kaukėmis visi mokiniai rinkosi į salę. Kaišiadorių muziejaus muziejininkė Ugnė Katkevičiūtė-Ignatjevienė papasakojo apie Užgavėnių papročius Lietuvoje ir kitose šalyse.

Kaišiadorių kultūros centro „Dailė vaikams“ būrelio vadovė Rita Galkuvienė mokė vaikus piešti Užgavėnių kaukes.

Pasipuošę kaukėmis, šokdami ir dainuodami mokyklos kieme, visi vijo žiemą. O blogus darbus ir blogus mintis, užrašę ant lapelių ir sudėję į didelį voką, sudegino kartu su More.

Užgavėnių dieną reikia daug valgyti, tad teko užsukti į mokyklos valgyklą. Virėjai irgi norėjo šokti, bet paskui nepamiršo ir skaniai pavaišinti.

Išvarius žiemą iš Kaišiadorių, teko padėti išvaryti žiemą ir iš Kasčiukiškių. Šventė vyko prie kaimo bibliotekos. Gerai patriukšmavę, sudeginę Morę, visi vaišinosi Užgavėnių blynais ir žirnių koše.