2021-06-11

2 klasės mokinių pavasario projektas ,,Žalią pupą sodinau“

Pradinė biologijos patirtis. Ko reikia sėklai, kad ji pradėtų augti? Kokiose sąlygose augalas auga (šviesa, drėgmė, šiluma), o kokiose nunyksta?

Mokiniai skaitė pasaką ,,Pupa“, klausėsi įrašo, inscenizavo ją. Pasirinko po vieną ar dvi pupas, kurias parūpino tėvai,  ir jas „pasėjo“ į stiklainius arčiau krašto, kad matytų kaip auga pupa. Vienas pupas vaikai sudrėkino, o kitas paliko sausas. Vienas padėjo tamsioje ir šaltoje vietoje, o kitus stiklainius paliko ant palangės. Po savaitės paaiškėjo, kurios pupos išleido daigelius.

Tikslas - padėti vaikams suvokti, kas „pažadina“ iš miego sėklą – šiluma, šviesa ir drėgmė. Vaikai galėjo palyginti įvairiose sąlygose laikytas pupų sėklas.

Ši veikla vaikams padeda suvokti gamtos principus, augimą, dygimą, augalų augimo sąlygas.

Mokytoja Vilija

P. S. Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook puslapyje.